Mój blog - Moje życie...

Przychodzę do Was z tematem, który jest bardzo bliski mojemu sercu...

admin 04.10.2020

Zwyczaje a wnętrza

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, wpływ zwyczajów nigdy się nie kończy. Tutaj również ważne jest prostowanie odmian. Nie sposób zignorować wpływu osobistego gustu i sposobu, w jaki skonfigurowane jest każde wnętrze. Jeśli nie chcemy iść na kompromis ze stylem, zastosujmy jednokolorowe lub szaro-zielone. Pamiętajmy też, że sprzęt na stadionie jest w stanie wysokiej jakości, prawdopodobnie dlatego, że sprzęt został przywieziony z czasów olimpijskich.

Dynamiczny jest także wystrój wnętrz w epoce olimpijskiej, o czym świadczą zmieniające się kolory i meble. Szaro-zielona kolorystyka koresponduje z kolorystyką mebli i jest odpowiednia do wnętrz pomieszczeń, w których normą jest światło i cień.

Biel i szarość to tradycyjne kolory, ale jakie powinny być meble?

Przy wyborze mebli powinniśmy mieć świadomość, że nie jest to takie proste. To prawda, że ​​biel i szarość to tradycyjne kolory i doskonale się uzupełniają. Biel jest najmocniejszym kolorem, a szarość najsłabszym. Dlatego wybierając meble powinniśmy wybierać meble w biało-szarej kolorystyce. Najbardziej preferowanym kolorem jest biały, a najbardziej preferowany jest szary.

Dlatego właśnie szary jest ulubionym kolorem projektantów wnętrz. Dzieje się tak dlatego, że ma tak delikatny wpływ na nasz wzrok (kolor biały i szary powinniśmy ustawić w światłach mijania, aby nie uwydatniać naszych receptorów wzroku), a także dlatego, że ma tak małą masę (kilkaset gramów), tkanina jest w stanie rezonować z wnętrzem i osiągnąć inny efekt.

W nowoczesnym budownictwie nadal bardzo popularny jest szary. Dlatego nie radzimy najemcom zmieniać koloru ścian, kolor szary to specyficzny kolor pomieszczenia, a nie element wystroju.

Warto też pamiętać, że szarość to kolor, który dobrze komponuje się z wystrojem wnętrza budynku, nie odstaje od niego, a ponadto nie przeszkadza w estetyce wnętrza.

W przypadku minimalistycznej aranżacji szary to idealny kolor. Przyczynia się do jedności wnętrza, poczucia przestronności i wygody. W przypadku stylu surowego szarość jest idealnym uzupełnieniem bieli i pomarańczy, nadając aranżacji głębię i pewną szlachetność. W nowoczesnym budownictwie szary często stosowany jest w pomieszczeniach, w których wyblakły tradycyjne barwy, a także w pomieszczeniach, w których proste kolory pobudzają zmysły i dodają nam siły i energii.

Gdzie znaleźć szarość?

Szary to jeden z tych kolorów, który można określić jako „fajny”, „wygodny”, „sztuczny” i „nowoczesny”. Należy do rodziny szarych kolorów, która ma kilka typów:

Jest to czysta biała odmiana, która jest używana głównie w meblarstwie i aranżacji wnętrz.

Jest też grupa osób, które preferują nieco cieplejszy kolor, taki jak różowy czy pomarańczowy. Te kolory działają na nas uspokajająco i wybieramy je, ponieważ często siedzą na skórze i nie przyciągają uwagi.

Nie są mocne i niełatwo osadzają się we wnętrzu, dlatego w projektowaniu mebli są czasami używane zamiast brązów.

W nowoczesnym budownictwie szary ponownie przeżywa swoje dni świetności. Coraz bardziej przyzwyczailiśmy się do używania koloru w każdym pomieszczeniu, a szarość staje się coraz ważniejszym elementem wystroju wnętrz apartamentowców.

Tagi: wnętrza, aranżacja wnętrz, kolory, architektura wnętrz, wykończenie wnętrz,